20.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Свет Америчкиот епидемиолгог секојндевно добивал смртни закани-Причината била несогласувањето за Коронавирусот.

Америчкиот епидемиолгог секојндевно добивал смртни закани-Причината била несогласувањето за Коронавирусот.

Translate (Eng):[gtranslate]

Водечкиот епидемиолог на САД, д-р Ентони Фаучи, рече дека добил смртни закани заради работата што ја работи, во врска со пандемијата од коронавирус.

Станува збор за закани, изјави Фаучи, кои беа упатени до него, но и на неговото семејство и малтретирање на неговите ќерки, поради што, додаде тој, ќе мора да ангажира обезбедување.

„Зачудувачки е, посакувам да не мораа да го поминат тоа“, рече Фаучи, член на Работната група за коронавирусот на Белата куќа, за Си-Ен-Ен.

РЕКЛАМА

Фаучи, кој беше во центарот на јавниот интерес за време на пандемијата, имаше бројни несогласувања во јавноста со американскиот претседател Доналд Трамп.PO

- Реклами -