22.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Илче од Охрид се збогува со тимот на лекари кои се грижеа-Благодарност...

Илче од Охрид се збогува со тимот на лекари кои се грижеа-Благодарност до министерот Филипче и директорката Алулоска

Translate (Eng):[gtranslate]

Благодарение на министерот Филипче и директорката Наташа Алулоска Илче од Охрид по десетина дена лекување и нега на Клиниката за детски болести успеа со плеснување на рачињата и едно големо браво да се збогува со тимот лекари кои се грижеа за него

Илче од Охрид по десетина дена лекување и нега на Клиниката за детски болести успеа со плеснување на рачињата и едно големо браво да се збогува со тимот лекари кои се грижеа за него.

Илче здрав и расположен си заминува во мал групен дом. Неговата состојба кога беше хоспитализиран беше тешка, а денеска со надеж дека Илче ќе има шанса за подобар живот го испраќаме седнат расположен за игра и насмеан да влезе во новото семејство.

РЕКЛАМА

Огромна почит за сите здравствествени работници, тимот психолози, дефектолози, лекарите и сестрите кои цело време се грижеа за него!

- Реклами -