21.9 C
Ohrid
недела, јуни 20, 2021
Почетна Македонија Слава ти Господе: Камбаните во Рашкој заѕвонија сами без човечка рака (Видео)

Слава ти Господе: Камбаните во Рашкој заѕвонија сами без човечка рака (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчера во Рашкој во црквата Св Пантелејмон , ѕвоната почнаа да звонат без човечка рака вп видео кое се сподели по социјалните мрежи.

Божјите чуда се случуваат да не потсетат и подигнат дека треба да се покаеме и исповедаме , дека на Господ не му е потребна нашата рака ! Него на нас неговата .

Затоа да се исповедаме и покаеме да не заминеме од овој минлив свет без покајание . Во овие тешки времиња човекот е толку однесен во гревот што на жал ни преку чудата не бара да се покае исповеда и да го смени животот.

РЕКЛАМА

Споделувајте ако ја сакате верата , нека видат сите колку е голема љубовта Божја .

Не заборавјате овој свет е суета и лага .

 

10 Август – 2020 год Камбаните заѕвонија сами без човечка рака ☦🔔Вчера во Рашкој во црквата Св Пантелејмон , ѕвоната почнаа да звонат без човечка рака . Божјите чуда се случуваат да не потсетат и подигнат дека треба да се покаеме и исповедаме , дека на Господ не му е потребна нашата рака ! Него на нас неговата . Затоа да се исповедаме и покаеме да не заминеме од овој минлив свет без покајание . Во овие тешки времиња човекот е толку однесен во гревот што на жал ни преку чудата не бара да се покае исповеда и да го смени животот. Споделувајте ако ја сакате верата , нека видат сите колку е голема љубовта Божја . Не заборавјате овој свет е суета и лага .

Gepostet von Robert Vukelik am Dienstag, 11. August 2020

- Реклами -