11.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Талат Џафери: Седница ќе свикам кога јас ќе одлучам

Талат Џафери: Седница ќе свикам кога јас ќе одлучам

Translate (Eng):[gtranslate]

Досегашниот претседател на Собранието и претседавач со конститутивната седница на новиот собраниски состав, Талат Џафери, во изјава за ТВ21 истакнува дека засега нема план за тоа кога ќе свика продолжување на седницата.

Врз основа на моите надлежности, кога ќе одлучам тогаш ќе ја свикам. Јас засега немам никакви планови – вели Џафери.

Тој вчера преку објава на Фејсбук ја одложи конститутивната седница, наведувајќи дека му се родил внук.

РЕКЛАМА
- Реклами -