16.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Македонија ФОТО: Фатени на дело додека краделе бандера на сред бел ден во...

ФОТО: Фатени на дело додека краделе бандера на сред бел ден во Чаир

Translate (Eng):[gtranslate]

„Вчера на ул. Цветан Димов во Чаир беше пресечен и однесен еден од столбовите за улично осветлување. Благодарение на совесните граѓани кои го пријавија случајот, сторителите беа фатени на дело, заработија казни од градската инспекција и полицијата, а до крајот на денот столбот беше повторно подигнат на истото место“, објави на Фејсбук градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов.

РЕКЛАМА
- Реклами -