25.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Македонија Скопјанец се "изгорел" за 7 милиони евра во Еуростандард Банка

Скопјанец се “изгорел” за 7 милиони евра во Еуростандард Банка

Translate (Eng):[gtranslate]

Скопјанец имал заштеда од над 7 милиони евра на сметка во Еуростандард банка, неофицијално дознава 24 инфо од извори од банката. Човекот избезумено ја примил веста дента кога Народна банка ја објави информацијата за пропаѓањето на банката и со денови чекал пред седиштето на истата.

Дури ни обезбедувањето не можело да го тргне од таму, бидејќи барал одговори за тоа како може да пропадне банката, а со тоа и неговиот влог. Драма се случувала кога дознал дека од Фондот за осигурување на депозити ќе добие само 30.000 евра, а за останатата сума може да достави барање да му биде исплатена од стечајната маса се разбира ако има пари.

РЕКЛАМА
- Реклами -