23.4 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Забава СПРЕМЕН ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА: Амди му купил нов компјутер на Елвис

СПРЕМЕН ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА: Амди му купил нов компјутер на Елвис

Translate (Eng):[gtranslate]

Поранешниот градоначалник на Шуто Оризари, Елвис Бајрам, кој денес е осмоодделенец во основното училиште „26 Јули“ во истата општина, се пофали со новиот компјутер што му го купил татко му Амди за да следи онлајн настава.

Во краткиот разговор со него дознавме дека се чувствува подготвен да учи и да пишува домашно преку компјутер, затоа што со информатиката се запознал многу одамна, уште кога бил градоначалник.

– Бев четврто одделение кога прв пат станав градоначалник и почнав да играм карти на компјутер. Осум години подоцна, во седмо, имав информатика и толку многу ја сакав, што пет или шест години повторував, само да научам повеќе. Со еден збор – за комјутери сум дар-мар. – вели Елвис.

РЕКЛАМА

Тој во моментов е целосно фокусиран на почетокот на новата учебна година и сериозно е посветен на програмата што ќе им ја понуди на своите соученици и со која ќе се кандидира за претседател на VIIIб одделение.

Текстот е измислен со цел малку да ве насмее..

Извор:koperacija

- Реклами -