21.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Заев си поднесе оставка од функцијата пратеник

Заев си поднесе оставка од функцијата пратеник

Translate (Eng):[gtranslate]

Мандатарот за состав на новата Влада Зоран Заев си поднесе оставка од пратеничката функција.

ДИК сега ќе треба да констатира кој ќе дојде на неговото место. Официјално Бедри Фазлиу стана пратеник на местото на братот на идниот министер за финансии од ДУИ Фатмир Бесими, Флорин Бесими.

Инаку помина точката на дневен ред за утврдување на бројот на потпретседателите на собрание.

РЕКЛАМА
- Реклами -