17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Македонија Останува забраната за организирање свечености со музика односно свадби, матурски и крштевки

Останува забраната за организирање свечености со музика односно свадби, матурски и крштевки

Translate (Eng):[gtranslate]

Останува забраната за организирање свечености со музика односно свадби, матурски, кршевски и слично во угостителските објекти со цел да се спречи ширењето на Ковид -19.

Ваква одлука денеска донесе Владата, односно таа на седница го усвои мислењето на Комисијата за заразни болести да не се прифатат барањата за измени на Протоколот за работа на угостителските објекти.

РЕКЛАМА
- Реклами -