24.4 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија Уникатна како и секогаш: Празнична честитка од Сузана Гавазова, по повод празникот...

Уникатна како и секогаш: Празнична честитка од Сузана Гавазова, по повод празникот 8-ми септември !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Кој други ако не Сузана Гавазова, уникатна и згодна како и секогаш но денес направи вистински ”бум” со нејзината специјална фотосесија по повод Денот на независноста 8 Септември.

За потребите на оваа фотосесија Гавазова облече црвен, долг и раскошен фустан кој го изработи познатиот моден дизајнер Златко Јовановски.

Со оглед на тоа што станува збор за Ден на Независноста на нашата земја, таа овојпат одбра одлична локација, а тоа е тврдината Цареви Кули која се наоѓа над нејзината родна Струмица.

РЕКЛАМА

“Да живее Македонија! Среќен празник Македонијо! Благодарност до сите што работеа на овој мал проект но посебен работен со многу љубов за нашата мила земја Македонија”, напиша Гавазова со Македонското знаме во рака…

 

- Реклами -