30.9 C
Ohrid
недела, август 1, 2021
Почетна Македонија ''Умрете Македонци на Кале нема цркви'' На социјалната мрежа ТикТок Албанци и...

”Умрете Македонци на Кале нема цркви” На социјалната мрежа ТикТок Албанци и Роми повикуваат на војна и шират етничка и верска омраза !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Секојдневно на социјалната мрежа Тик Ток гледаме како се исмеваат полициски службеници како малолетни лица користат наркотици и.т.н. Но пред неколку денови  на истата социјална мрежа сведоци бевме како Албанци Роми повикуваат на етничка и верска омраза, и се закануваат со војна. Под линкот на самите видеа има лавина на негативни коментари од страна на Македонците… Но еден коментар ја вознемири целата јавнос. ”Копиле ќути зошто ќе одиш и ти кај Саздо”. Па еве јавно го повикуваме Мвр да ги пронајде лицата кои ја прикачиле песната на Јутјуб  прикачена под името..Нема достапен опис

SokoL aka ProbLemi (LasT KinG’s ) – Trgni Se Od Kale

Бараме исто така ИТ секторот на МВР да ги пронајде лицата кои шират омраза на социјална мрежа Тик Ток со што влеваат страв кон населението !!!

@muzahuseini4♬ original sound – sinanoska56

@mensur_jr.10@ermin_jr11 @arkanhuseini ##sinan ##brothers😈 ##foryou♬ original sound – sinanoska56
РЕКЛАМА

@ermin_jr11@mensur_jr.10 @arkanoften @bekam_bajramoski ##albania🇦🇱 ##foryou♬ original sound – sinanoska56

@marfinkerimov1##albania ##kosovo 🇦🇱🇦🇱😍😍❤❤

♬ original sound – sinanoska56

@g_1mahalles##👑👑👈👈 ##g_1mahalles ##shkupi ##tetova ##kumanova ##gostivar ##albania ##kosova ##shqiperiaetnike

♬ original sound – sinanoska56

- Реклами -