23.4 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија АПЕЛ ЗА ПОМОШ – донирајте за Игор Пармаковски

АПЕЛ ЗА ПОМОШ – донирајте за Игор Пармаковски

Translate (Eng):[gtranslate]

На Игор Пармаковски му е потребна Вашата помош. Тој е роден во Битола, а беше дел од Националата опера и балет.

Игор со години се бори со Кроновата болест, а моменталната негова состојба е критична.

РЕКЛАМА

„Неговата телесната тежина изнесува 39 кг и има потреба од парични средства за да се оперира во најбрз можен рок. Ве молиме, кој колку што има, и најмалата донација ќе биде добредојдена и е потребна. Доколку сакате да донирате на оваој линк а се наоѓате во Македонија, можите да донирате иако е сумата до долари. Макар и еден долар да донирате, нас многу ќе ни биде потребен. Во меѓувреме, се обидувам да отворам сметка за донации и во Македонија, доколку некој знае да ми поможи да се обратите до мене во директна порака. Ви благодарам од се срце!“, испрати порака преку социјалните мрежи неговата внука, Стефани Талевска.

Исто така може да донирате на линкот подолу:

https://www.gofundme.com/f/saveparmak?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=p_cp%20share-sheet&fbclid=IwAR1ylObSBuaIaPOdIzirBW8qAN9vpFRuhuSNZ

- Реклами -