30.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Жешка атракција- Скопјанка одвела стружанец во тоалет па му украдила 500 Евра

Жешка атракција- Скопјанка одвела стружанец во тоалет па му украдила 500 Евра

Translate (Eng):[gtranslate]

Полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Аеродром и Драчево ја приведоа Д.С.(31) од Скопје поради постоење основи на сомнение дека на 27.09.2020 во 20.00 часот во угостителски објект на ул.„Иван Хаџиниколов“ во Скопје украла пари од Н.Р.(48) од с.Мороишта, Струшко.

Според пријавеното, таа во тоалетот на угостителскиот објект од Н.Р. одзела 500 евра и 3000 денари. Набргу потоа, по преземени мерки, Д.С. била пронајдена и кај неа биле пронајдени парите. Таа била лишена од слобода и по целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти полицијата.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -