-0.1 C
Ohrid
сабота, јануари 22, 2022
Почетна Македонија Со физичко присуство денес во ООУ “Дебрца” започна новата учебна година.

Со физичко присуство денес во ООУ “Дебрца” започна новата учебна година.

Translate (Eng):[gtranslate]

Во сите училишта низ општина Дебрца-Охрид наставата се одвива со физичко присуство на учениците, освен во ПУ Мешеишта и ПУ Требеништа, во кои за учениците од шесто до деветто одделение наставата се спроведува онлајн.
Во сите училишта се применуваат здравствените протоколи за заштита од ковид 19 вирусот.
На сите ученици, а посебно на првачињата градоначалникот Ногачески им посака успех во учењето.

РЕКЛАМА