Фудбалерите започнаа со славење: Ристовски го зеде тапанот, додека Алиоски гитарата (ФОТО)

Нашите момци имаат право да слават вечерва, се најдоа на чекор до историскиот пласман на едно Европско првенство – сонот на сите генерации.

Победата над Косово (2-1), репрезентативците ја прославуваат на оригинален начин, со зурли и тапани се слави пред хотелот каде што се сместени „црвено-жолтите“.

Но, ова не е сé. Стефан Ристовски е на тапан, додека Алиоски зеде гитара…

Заслужено момци, радувајте се, имате и зошто!

sportmedia.mk

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here