30.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Фактор (Видео) На пациенти во Струмица инфузии им се даваат пред...

Фактор (Видео) На пациенти во Струмица инфузии им се даваат пред влезот

Translate (Eng):[gtranslate]

Според неговите тврдења, станува збор за струмичката болница, која поради преполнетите капацитети, не може да ги собере сите граѓани, па на дел им се дава инфузија, односно медицинска помош и надвор од болницата, односно точно пред нејзиниот влез.

Она што може да се види, е дека веројатно станува збор за помлад пациент, за кого можеби и нема потреба од целосна хоспитализација.

Видеото и записот се објавени во Фактор, но нема точна информација кога е направено видеото.

РЕКЛАМА

Погледнете ја оваа ситуација.

 

- Реклами -