18.9 C
Ohrid
недела, јуни 13, 2021
Почетна Македонија Граѓаните се шегуваат со новопоставените табли: Герила акција на патот Битола –...

Граѓаните се шегуваат со новопоставените табли: Герила акција на патот Битола – Прилеп

Translate (Eng):[gtranslate]

На патот Прилеп – Битола утрово осамнала табла поставена со цел да се направи шега на сметка на одговорните во АД Македонија Пат и другите државни функционери и институции кои ги поставуваат сообраќајните табли.
Откако социјалните мрежи и медиумите пренесоа повеќе јазични грешки забележани на сообраќајните знаци денеска во “Герила акција” непознати граѓани се шегуваа на
сметка на Прилеп кој на таблата е напишан како PRNLЕП.

РЕКЛАМА
- Реклами -