16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Свет Раперот „50 цент“: Ќе гласам за Трамп, бидејќи Бајден со даноците ќе...

Раперот „50 цент“: Ќе гласам за Трамп, бидејќи Бајден со даноците ќе ме направи „20 центи“ !

Translate (Eng):[gtranslate]

Раперот 50 Цент го поддржа Доналд Трамп за претседателските избори, пишува Њујорк Пост. Како една од причините наведува дека во случај Џо Бајден да биде избран , ќе стане 20 цент.

– Да, не сакам да бидам 20 Цент. 62 отсто е навистина, навистина лоша идеја. Не ми се допаѓа – напишал 50 Цент на Твитер реферирајќи се на Бајденовиот планиран износ за зголемување на даноците.

РЕКЛАМА
- Реклами -