18.9 C
Ohrid
недела, јуни 13, 2021
Почетна Македонија Фокус: Тестот покажал дека Амди Бајрам е позитивен на Ковид-19 !!!!

Фокус: Тестот покажал дека Амди Бајрам е позитивен на Ковид-19 !!!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Tестот на корона вирус што посмртно му беше направен на Амди Бајрам е позитивен, потврдија од болницата Жан Митрев за Фокус.

Иако резултатот покажал дека Бајрам бил заразен, неговата фамилија, како што неофицијално дознаваме, засега планира да прави голем погреб со сите церемонии.

Пред само неколку дена, Амди Бајрам организираше и присуствуваше на свадба на неговата внука во Турција на која имаше 600 гости.

РЕКЛАМА
- Реклами -