16.9 C
Ohrid
сабота, јули 24, 2021
Почетна Естрада Тамара: За да не ја заборавам химната ќе ја истетовирам на мојата...

Тамара: За да не ја заборавам химната ќе ја истетовирам на мојата рака !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонската пејачка Тамара Тодевска во интервју за естрадниот магазин
„Бекстејџ“ говореше за тоа како целата пандемија со коронавирусот влијае
на неа.
„Иако бевме и јас и децата заедно со сопругот дома во самоизолација 15
дена, можеби е чудно, но за среќа не фативме корона“ – вели Тамара во
разговорот за естрадниот ТВ магазин „Бекстејџ“.Тамара повторно ја призна грешката, откривајќи на каков начин решила да
ја исправи…
„Ме оцрнија буквално за цел живот. Мене кога ќе ме спомнеш во овој
момент, прво што ќе те асоцира е химната, а не Евровизија каде што си
победил. Се надевам дека ќе избледе со тек на време и нема да ме мразат
без причина. Решив да ја истетовирам химната, и тоа баш онаа строфа која
ја заборавив“, вели Тамара.

РЕКЛАМА
- Реклами -