18.9 C
Ohrid
недела, јуни 13, 2021
Почетна Македонија ИВЗ распиша изборите за нов поглавар !!!

ИВЗ распиша изборите за нов поглавар !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

ИВЗ ги распиша изборите за нов поглавар, потврди за Алсат вршителот на должноста, Шаќир Фетаху. Оваа постапка следува шест месеци откако беше разрешен поранешниот Реис, Сулејман Реџепи. Во тој период муфтијата од Гостивар, фетаху, ја вршеше функцијата. Тој телефонски ни соопшти дека е веќе назначена комисија која ќе одлучи за датумот и условите на избори, но не кажа дали самиот тој ќе се кандидира.
ALSAT

РЕКЛАМА
- Реклами -