26.9 C
Ohrid
сабота, јули 24, 2021
Почетна Македонија Хит: Министерот Филипче, во група од 6 луѓе објави дека нема групирање...

Хит: Министерот Филипче, во група од 6 луѓе објави дека нема групирање на повеќе од четворица ?!

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерот за здравство, Венко Филипче на прес-конференција објави дека по предлог на здравствените власти, Владата ја одобрила новата мерка со која се забранува групирање на повеќе од четири лица во текот на денот.Да нема групирање на повеќе од 4 лица, Филипче порача во група од 6 лица.

Тоа предизвика бројни коментари, но и потсмев од страна на корисниците на социјални мрежи..

РЕКЛАМА
- Реклами -