21.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Филипче - Ќе се испитува случајот со 41 годишната пациентка која почина...

Филипче – Ќе се испитува случајот со 41 годишната пациентка која почина на инфективно

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерот за здравство, Венко Филипче, на својот профил штотуку објави информација дека е отворена вонредна истрага и надзор на случајот со 41 годишната пациентка која почина на инфективното одделение во Клиничката болница Штип

Државниот санитарен и здравствен инспекторат спроведува вонреден инспекциски надзор за случајот со 41 годишната пациентка која почина на инфективното одделение во Клиничката болница Штип. По завршениот надзор, јавноста ќе биде навремено информирана.

 

РЕКЛАМА

https://www.facebook.com/filipce.venko/posts/2551887895118228

 

- Реклами -