Конечно ја пронашол вистинската љубов: Тој има 35 години, а таа 85 години, но кога воделе љубов таа добила болки во карлицата !!

Кога станува збор за емоциите, одамна е познато дека нема правила. Срцето избира како што сака, дури и кога умот се спротивставува на тоа.

Ова е токму она што едно момче го доживеа кога преку социјалните мрежи се сретна со сегашната партнерка, ништо не би било чудно ако тој нема 35 , а таа има дури 80 години.

На почетокот на оваа година, Мохамед истакна дека, иако луѓето можат да бидат скептични во врска со нивната врска, неговите емоции кон Ирис се вистински.

„Знам дека на многумина им е чудно што сопругата е 20 години постара од мајка ми, но тоа е љубов! Ве прави слепи. Кога сте маж и се заљубите во жена, не е важно колку години има или како изгледа “, заклучи тој, пишува Дејли меил.

 

Posted by Iris Jones on Saturday, November 7, 2020

Имено, пензионерката Ирис Џоунс се сретна со Мохамед Ахмед Ибрихам, откако таа го истражуваше атеизмот на Фејсбук. Тие „кликнаа“ на првиот, така да се каже, и по неколкумесечно допишување, Ирис реши да отпатува во Каиро и да се сретне со Мохамед.

Тој, како што тврди, ја искажал својата љубов кон неа прво преку Интернет, но сфатил дека таа е вистинска, кога првпат ја видел во пристаништето во Каиро.

 

Тој вели дека ја однел дома и ја запознал со семејството, што нема ништо против нивната врска. „Ако сум среќен, и тие се задоволни“, вели Мохамед.

Врската на оваа двојка го привлече вниманието на јавноста на почетокот на оваа година, кога Ајрис во шоуто “This Morning”, зборуваше за големата разлика во возраста помеѓу неа и нејзиниот партнер, а откри и детали од нејзиниот сексуален живот.

Таа вели дека, при првиот сексуален однос, тие потрошиле цело шише лубрикант, а имала и болки во карлицата. Сепак, тие го надминаа тоа и сега имаат сеkс секој ден.

Тие истакнуваат дека нивната љубов е огромна, а младиот Мохамед додаде дека не го интересира државјанството или нејзините пари. Пред да стапат во брак, тој работел како заварувач, но ја напуштил работата за да може да поминува повеќе време со Ирис, која се разведе од поранешниот сопруг пред 40 години.

Ирис живее во Велика Британија, во куќа вредна 245 илјади евра, а нејзината пензија е околу 900 долари месечно. Откако таа заштеди за второто доаѓање, тие се венчаа и таа го прифати исламот.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here