23.9 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Владата му предложи на Собранието: Кризна состојба до 30 јуни вгодина

Владата му предложи на Собранието: Кризна состојба до 30 јуни вгодина

Translate (Eng):[gtranslate]

Владата на денешната седница го усвои предлогот на Управувачкиот комитет за координација и управување во системот за управување со кризи и го утврди текстот на Предлог – одлуката за одобрување на продолжување на рокот за постоење на кризна состојба на територијата на С. Македонија.
Со оваа предлог-одлука се предлага на Собранието да одобри продолжување на рокот за постоење на кризна состојба до 30 јуни 2021 година.

РЕКЛАМА
- Реклами -