23.9 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Се погодила ракијата: Во Квадарци приведен возач на камион со 2,44 алкохол

Се погодила ракијата: Во Квадарци приведен возач на камион со 2,44 алкохол

Translate (Eng):[gtranslate]

Вечерва (02.12.2020) околу 17:45 часот полициски службеници од мобилната сообраќајна единица на МВР на патот Прилеп-Кавадарци го приведоа Е.В.Б (49) од Русија, кој управувал товарно моторно возило “волво” со руски регистерски таблички под дејство на алкохол. Приведениот по брза постапка ќе биде изведен пред надлежен судија.

РЕКЛАМА
- Реклами -