19.6 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Министерот Венко Филипче влезе во операциона сала: Успешно оперирана 34 годишна пациентка.

Министерот Венко Филипче влезе во операциона сала: Успешно оперирана 34 годишна пациентка.

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерот Венко Филипче сподели фотографии од операцијата која ја извеле утрово на врз 34 годишна пациентка. По интервенцијата таа се чувствува добро.

„Утрово успешно извршивме операција врз 34 годишна пациентка. Таа имаше протрузија на дискус во лумбалниот р’бет, што и предизвикувал проблем со одењето. Пациентката се чуствува одлично после операцијата, и посакувам брзо заздравување, напиша Филипче.

РЕКЛАМА

 

 

 

 

 

- Реклами -