13.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 14, 2021
Почетна Свет Терористот од Франција погребан како херој во Чеченија. (Видео)

Терористот од Франција погребан како херој во Чеченија. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Тинејџерски терорист кој му ја отсече главата на професор по француски јазик во близина на Париз, добил херојски погреб во родната Чеченија.

На видеото се гледа како членови на неговото семејство и негови блиски роднини и пријатели скандираат „Алаху Акбар“, што значи „Бог е голем“, на церемонијата на погребување на Абдулах Анзоров (18), додека одеа во поворката покрај неговиот ковчег.

Тинејџерски терорист кој му ја отсече главата на професор по француски јазик во близина на Париз, добил херојски погреб во родната Чеченија.

РЕКЛАМА

На видеото се гледа како членови на неговото семејство и негови блиски роднини и пријатели скандираат „Алаху Акбар“, што значи „Бог е голем“, на церемонијата на погребување на Абдулах Анзоров (18), додека одеа во поворката покрај неговиот ковчег.

 

воцентар

- Реклами -