19 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Oхридското улично куче Лиска си најде топол дом во Англија.

Oхридското улично куче Лиска си најде топол дом во Англија.

Translate (Eng):[gtranslate]

Уште едно куче од охридските улици кое не доби шанса кај нас, својата среќа ја најде во странство.

Кучката Лиска од населбата Видобишта која изминатото лето со своите малечки беше затворена во подрум од невселена куќа бидејќи локалните жители стравуваа да не ги нападне, благодарение на волонтерите од здружението за заштита на животните „Охрид стреис“, најпрвин беше згрижено, за сега да добие дом во семејство во Англија, каде пристигна вчера.

за повеќе информации на линкот:

РЕКЛАМА

ohridnews

- Реклами -