14.6 C
Ohrid
сабота, јуни 12, 2021
Почетна Македонија Пендаровски: Јас и моето семејство сакаме први да ја примиме вакцината веднаш...

Пендаровски: Јас и моето семејство сакаме први да ја примиме вакцината веднаш штом пристигне.

Translate (Eng):[gtranslate]

Претседателот Стево Пендаровски во вечерашното интервју на телевизија Сител рече дека би сакал тој прв да ја прими вакцината против Ковид-19, со цел да се крене свеста кај граѓаните.

Јас би сакал да бидам прв што ќе ја прими вакцината кај нас. Не затоа што сакам прв да се заштитам, бидејќи кај мене се влегува со строги протоколи, туку само за да ја кренеме свеста. Бидејќи видов процент дека мал дел од граѓаните се спремни да ја примат вакцината. Ако е тоа возмонжно, па и да се направи некој спот. Станува збор не само за мене, туку и за моето семејство, рече Пендаровски.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -