22.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија ДИК: Денес и позитивните на Ковид-19 гласаа за градоначалник на Штип.

ДИК: Денес и позитивните на Ковид-19 гласаа за градоначалник на Штип.

Translate (Eng):[gtranslate]

Државната изборна комисија (ДИК) информираше дека денеска на предвремените избори за градоначалник на општините Штип и Пласница, своето право на глас го остварија лицата позитивни на ковид-19 и лицата во самоизолација.

На изборите за гласање беа пријавени само 12 лица од Штип.

Од 12 пријавени за гласање во општина Штип, до 14 часот сите го остварија своето право на глас, соопштија од ДИК.

РЕКЛАМА
- Реклами -