23.9 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Мицкоски: Заев може колку сака да менува табли, но јас ќе ги...

Мицкоски: Заев може колку сака да менува табли, но јас ќе ги вратам сите до една !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Јас сум подготвен, веднаш откако ќе те поразиме со народот, да ги исправиме сите твои историски и противзаконски грешки порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на „Фејсбук“ најави дека кога ќе дојде на власт прва работа што ќе направи ќе биде да ги смени историските табли што премиерот Зоран Заев сака да ги смени за да нема бугарски фашистички окупатор.

– Јас сум подготвен, веднаш откако ќе те поразиме со народот, да ги исправиме сите твои историски и противзаконски грешки. Враќањето на таблите кои ја рефлектираат вистинската историска вистина, а Заев ќе ги смени, што ќе биде меѓу првите грешки што ќе ги исправиме – порача Мицкоски.

РЕКЛАМА

 

 

- Реклами -