31.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Свет Човек од Уганда побарал во гробот да му стават 60.000 долари за...

Човек од Уганда побарал во гробот да му стават 60.000 долари за да го подмити Бога за своите гревови.

Translate (Eng):[gtranslate]

Чарл Обонг (52) од Уганда побарал од сопругата да го по гребе со големо количество пари за да го подмити Господ за да му прости сите гревови. Обонг работел како виш службеник во министерствата и со години собирал пари кои планирал буквално да ги понесе со себе во гр об.

Неговиот зет ја потврдил информацијата дека Чарл побарал од неговата жена да го испрати во вечното почивалиште со приближно 60.000 долари. Парите имал намера да му ги даде на Господа во замена за простување на гревовите кои ги направил во текот на животот на земјата.

Чарлс долго имал проблеми со здравјето и последните денови од животот ги поминал планирајќи што и како ќе му каже на Бога кога ќе се сретнат на Судниот ден.

РЕКЛАМА

По гребан е на северот од Уганда, но неговиот спокој не траел долго со оглед на тоа дека вечното почивалиште му го откопале набрзо по закопот го отвориле и го ограбиле.

- Реклами -