25 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Одземени 13203 парчиња петарди во продавница за чевли во Охрид

Одземени 13203 парчиња петарди во продавница за чевли во Охрид

Translate (Eng):[gtranslate]

Денеска, 25.12.2020 година од страна на Одделението за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Охрид по преземени мерки и активности по ОА ,,Петарди,, при претрес во продавница за обувки во Охрид сопственост на И.Ш (46) пронајдени и одземени се 13203 парчиња петарди. По комплетирање на доказниот материјал против И.Ш ќе биде поднесена соодветна пријава.

мвр.гов.мк

РЕКЛАМА
- Реклами -