31.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Уште еден шофер се вози низ плоштад, па застана да се моли...

Уште еден шофер се вози низ плоштад, па застана да се моли пред споменикот на Цар Самоил.

Translate (Eng):[gtranslate]

Вечерва возач повторно со автомобилот влезе на плоштадот во Скопје.

На видеото може да се види возачот како клекнува и се крсти пред споменикот на Цар Самоил.

РЕКЛАМА
- Реклами -