22.8 C
Ohrid
среда, јули 28, 2021
Почетна Македонија Шилегов: Граѓаните ме сакаат и ми веруваат, затоа планирам повторно да се...

Шилегов: Граѓаните ме сакаат и ми веруваат, затоа планирам повторно да се кандитирам за градоначалник.

Translate (Eng):[gtranslate]

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов во интервју за сдк.мк најавува дека сака да се кандидира за уште еден четиригодишен мандат на следните локални избори.

Тој вели дека ќе бара поддршка од матичната партија СДСМ за неговата кандидатура.

Целото интервју може да го прочитатe ТУКА

РЕКЛАМА
- Реклами -