-1.1 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаМакедонијаТри дечиња во Скопје искасани од домашно куче, дечиња биле со својот...

Три дечиња во Скопје искасани од домашно куче, дечиња биле со својот дедо кога се случил настанот.

Германски овчар денеска попладне нападнал и каснал три деца во скопската општина Аеродром, објави СДК.

Кучето е заловено од тимовите на ЈП „Лајка“, од каде потврдуваат дека станува збор за домашен миленик.

Две од нападнати деца биле со дедото кога ги нападнало кучето и со такси возило биле однесени во болница.

Директорката на ЈП „Лајка“ Тина Петрушевска вели дека тимовите реагирале откако добиле повик од граѓани очевидци.

 

Таа вели дека станува збор за напуштен миленик и дека се работи на пронаоѓање на сопствениците на кучето.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...