17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Македонија 54 годишниот Тодор Георгиевски тргнал на пат со камионот па починал во...

54 годишниот Тодор Георгиевски тргнал на пат со камионот па починал во Холандија – Семејството бара помошза да се донесе телотото дома

Translate (Eng):[gtranslate]

На социјалните мрежи е објавен линк со кој се бара помош за семејство чиј близок роднина починал во Холандија. Се собираат пари за да се донесе телото во државава за погреб.

На социјалната мрежа Фејсбук е објавен линк преку кој се бараат донации кои се потребни за транспорт на телото во Македонија како и помош за семејството за останатите трошоци.

„Драги пријатели и колеги, да ја покажиме уште еднаш нашата хуманост и солидарност кон семејството на нашиот колега: Тошо Горгиески од Крушево, кој ненадејно почина во Холандија. Да се здружиме и да помогнеме на фамилијата со екстремните патни трошоци за телото на нашиот драг колега“, стои во објавата.

РЕКЛАМА

 

Доколку сакате да донирате ТУКА!

 

- Реклами -