31.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Гостивар гори вечерва: Гемиџии слават 30 години постоење. (Фото)

Гостивар гори вечерва: Гемиџии слават 30 години постоење. (Фото)

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонската навивачка група Гемиџии од Гостивар, вечерва прослави 30 години од своето постоење.

РЕКЛАМА
- Реклами -