5.9 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаОваа бабичка ќе ви ја испее Коледе, но оваа коледарска песна не...

Оваа бабичка ќе ви ја испее Коледе, но оваа коледарска песна не е за деца!! (Видео)

Еден грст народ сме, но сепак во секој град и секое село имаме различни адети, обичаи кога се во прашање верските празници. За секоја намена имаме и соодветна песна. Знаеме дека сите ја знаете “Коледе”, но се обложуваме дека сигурно не сте ја чуле оваа песна. Од кого ја учиме традицијата, ако не од највозрасните. Повелете уште една коледарска песна. Дали сте ја слушнале некогаш?

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...

Групата на Палевски имала списоци за изнуди, киднапирања и ликвидации, тврди Ременски

Да се прошири истрагата за групата на Љупчо Палевски, зашто нивните дејства се еднакви на тероризам и истите имаат криминално минато за кое требало...

Курти бара најстроги казни за убијците на Вања

Косовскиот премиер Албин Курти смета дека на сторителите на киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска во Македонија и нарачаното убиство на 30-годишната Лиридона...

Македонските иселеници во Турција никогаш не ги заборавија своите македонски корени

Според Мустафа Кемал Узункаја, здружението на македонските иселеници ЕГЕ во изминативе години има преземено повеќе активности што се насочени кон зачувување на нивните македонски...