24.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Голема трагедија во Мариово: Тргнале да ловат диви свињи но го убиле...

Голема трагедија во Мариово: Тргнале да ловат диви свињи но го убиле својот 25 годишен другар, телото е извлечено со хеликоптер..

Translate (Eng):[gtranslate]

Според првичните информациите од МВР денеска околу пладне во полициската станица во Прилеп било пријавено дека сега починатиот прилепчанец со свои пријатели биле на лов диви свињи во Мариово..

Еден од групата ловџии најверојатно по грешка наместо во пленот за одстрел пукал во својот другар..

Бидејќи теренот бил недостапен повикан е хеликоптер за да биде извлечено телото..

РЕКЛАМА

Екипа од итната медицинска помош констатирала дека младиот ловџија им подлегнал на повредите..

По наредба на јавен обвинител телото е предадено на обдукција,а со дополнителна истрага ќе се утврдуваат вистинските причини за овој несреќен случај..

канал 5

- Реклами -