26.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Членовите на „Јавна соба“ во потрага по девојката која ја пријавила групата

Членовите на „Јавна соба“ во потрага по девојката која ја пријавила групата

Translate (Eng):[gtranslate]

Лицата кои членуваат во групата „Јавна соба“ на Телеграм ја бараат девојката која во полиција пријавила дека таму се објавуваат фотографии и лични податоци од девојки од Македонија.

Откако вчера Сител објави дека групата повторно е активирана членови на групата објавуваа фотографии од можни девојки кои ја пријавиле групата.

Во меѓувреме, расте револтот на социјалните мрежи. Граѓани бараат полицијата да се активира и да ја блокира групата, но се бара и одговорност за креаторот и за членовите кои споделуваат лични податоци од девојки.

РЕКЛАМА

- Реклами -