23.1 C
Ohrid
петок, јули 30, 2021
Почетна Естрада Зорица Брунцлик ја прими вакцината против Ковид-19.

Зорица Брунцлик ја прими вакцината против Ковид-19.

Translate (Eng):[gtranslate]

Пејачката Зорица Брунцлиќ меѓу првите се изјасни за вакцинирање против коронавирусот, а сега ја прими и вакцината.

Имено, фолкерката ја прими вакцината „Синофарм“, а за нова.рс вела дека сега е заштитена.

„И јас се вакцинирав, на сите им препорачувам. Не е ништо страшно и се чувствувам добро“, изјави Зорица и откри дека подготвува солистички концерт во Белград.

РЕКЛАМА

„Преземав се што требаше за да се дружиме на мојот концерт во април“, вели Брунцлик која претходната година го откажа концертот поради пандемијата со коронавирусот.

вистина.мк

- Реклами -