3.9 C
Ohrid
четврток, октомври 21, 2021
Почетна Македонија Мал дел од демонстрантите на протестот, на заминување превртуваа контејнери на...

Мал дел од демонстрантите на протестот, на заминување превртуваа контејнери на булеварот „Цветан Димов“

Translate (Eng):[gtranslate]

Мал дел од демонстрантите на протестот за судскиот случај „Монструм“, на заминување кон Чаир, превртуваа контејнери на булеварот „Цветан Димов“ кај ТЦ Мавровка. Сцените се одвиваа по завршувањето на протестот.
Најголемиот дел од агресивните демонстранти беа исклучително млади лица, но нивните постапки не испровоцираа интервенција од полицијата. Барем во овој дел од градот, немаше други инциденти или насилство.

РЕКЛАМА