1.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаВМРО-ДПМНЕ започна со подготовка за локалните избори

ВМРО-ДПМНЕ започна со подготовка за локалните избори

Наместо да им помогне на оние кои што се погодени од кризата, власта разочара од досегашниот пристап, истакна лидерот на ВМРО- ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по посетата на Старата Скопска чаршија.

Од ова место, како што потенцираат од партијата, ВМРО-ДПМНЕ ја започнува подготовката за локалните ибори.

Преку разговорите со занаетчиите, Мицкоски бил запознаен со нивната економска состојба.

„Занаетчиите ја пренесоа нивната загриженост околу моменталната економска состојба во државата. Се разбира ја споделија грижата и од последиците од пандемијата кои што самите ги чувствуваат и околу тоа како понатаму ќе се развива државата“, рече Мицкоски. Додаде дека, проблемите на граѓаните се големи а власта се обидува да прикаже розева слика, додека, реалноста како што рече е сосема поинаква.

„Реалното чувство на граѓаните, на стопанствениците, на занаетчиите е сосема спротивно од она што се обидува владата да ни го прикаже. Тука денеска почнуваме симболично, продолжуваме понатаму секој ден. Покрај ова ќе имам состаноци и со комитетите на партијата, излегуваме на терен и очекуваме голема победа“ истакна Мицкоски.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...