11.7 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаОва се македонските живи кукли: Калтрина и Стефан се нашите Барби и...

Ова се македонските живи кукли: Калтрина и Стефан се нашите Барби и Кен.

 

Калтрина е македонска инфлуенсерка со 36.000 следбеници на Инстаграм, а пак Стефан Стефановски е модел со речиси 9.000 следбеници.

Таа работи како професорка по музичко, а тој како стјуард, но двајцата се познати по тоа што вложуваат огромно внимание во својот изглед. Негата и напорните тренинзи дефинтивно се јасно видливи, а тие тоа го искористија за да направат интересна фотосесија.

Двајцата позираа во улогите на култните кукли Барби и Кен, а нивниот розов свет го доловија на совршен начин.

Фотографиите се дело на фотографот Бојан Стоилковски.


crnobelo

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...