9.9 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаКадри на БЕСА и ДУИ се степале за службено возило во тетовската...

Кадри на БЕСА и ДУИ се степале за службено возило во тетовската болница

Во средата, во зградата каде се наоѓа дел од администрацијата на Клиничка болница во Тетово, дошло до инцидент односно до тепачка меѓу две лица вработени во оваа здравствена установа. Во инцидентот учествувале економскиот директор на Клиничката болница Артан Етеми и лицето Н. С. кој исто така е вработен во болницата. Инцидентот, односно тепачката, и двајцата го пријавиле во тетовската полиција, Објави САКАМДАКАЖАМ.МК.

Иако настанот го пријавил како тепачка, економскиот директор на Клиничка болница во Тетово Артан Етеми во објавата на својот фејсбук статус вели дека не бил физички нападнат туку дека се работело само за вербална расправија.

Артан Етеми е кадар на Движење Беса кој пред неколку месеци беше именуван за економски директор на Клиничката болница во Тетово. Оваа функција претходно не постоеше.

Тексто во целост на: САКАМДАКАЖАМ.МК.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...