23.1 C
Ohrid
петок, јули 30, 2021
Почетна Македонија Кадри на БЕСА и ДУИ се степале за службено возило во тетовската...

Кадри на БЕСА и ДУИ се степале за службено возило во тетовската болница

Translate (Eng):[gtranslate]

Во средата, во зградата каде се наоѓа дел од администрацијата на Клиничка болница во Тетово, дошло до инцидент односно до тепачка меѓу две лица вработени во оваа здравствена установа. Во инцидентот учествувале економскиот директор на Клиничката болница Артан Етеми и лицето Н. С. кој исто така е вработен во болницата. Инцидентот, односно тепачката, и двајцата го пријавиле во тетовската полиција, Објави САКАМДАКАЖАМ.МК.

Иако настанот го пријавил како тепачка, економскиот директор на Клиничка болница во Тетово Артан Етеми во објавата на својот фејсбук статус вели дека не бил физички нападнат туку дека се работело само за вербална расправија.

Артан Етеми е кадар на Движење Беса кој пред неколку месеци беше именуван за економски директор на Клиничката болница во Тетово. Оваа функција претходно не постоеше.

РЕКЛАМА

Тексто во целост на: САКАМДАКАЖАМ.МК.

- Реклами -