17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Свет Крава продадена за 262 000 фунти: Тврдат дека е многу паметна и...

Крава продадена за 262 000 фунти: Тврдат дека е многу паметна и полна со стил, а нејзниното име е Пош Спајс

Translate (Eng):[gtranslate]

Крава одгледана во централна Англија е продадена за 299 илјади евра, што е рекорд за нејзината раса и двојно повеќе од претходниот британски и европски рекорд.

Инвестирала ситни пари во Биткоин. Сега живее како кралица
Кравата по име Пош Спајс, по титулатата што ја носела Викторија Бекам во женската поп-група Spice Girls, беше продадена во петокот.

Кравата од раса Лимузин од Шропшир, чие целосно име е Вилоџ Пошспајс, е потомок на добиток што е наградуван.

РЕКЛАМА

Нејзината мајка Милбрук Гингерспејс, наречена исто така по една од „спајс девојките“, го држеше претходниот британски и европски рекорд поставен во 2014 година.

Би-Би-Си ја пренесува изјавата на сопственичката Кристин Вилијамс, која веку дека продажбата е „како добивка на лотарија“ и дека крајната цена е „неверојатна“.

Таа рече дека продадената едногодишна крава е „паметна и полна со стил“, а високата цена ја припишува на одреден „фактор Х“ што го има кравата.

- Реклами -