31.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Навивачот на Вардар казнет за носење на знамето од Кутлеш утре ќе...

Навивачот на Вардар казнет за носење на знамето од Кутлеш утре ќе се појави пред Судот

Translate (Eng):[gtranslate]

Навивачот на Вардар, Жарко Масларковски, кој доби казна поради тоа што на прославата на шампионската титула на РК Вардар на својот грб го носел знамето со сонцето од Кутлеш утре треба да се појави на суд.

Како што објави Масларковски на социјалните мрежи, тој побарал во Судот да се појави и полицаецот што му ја пишал казната.Нема достапен описНема достапен опис

РЕКЛАМА
- Реклами -