Шахпаска: “Среќни се граѓаните што СДСМ е на власт”

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска во дебатна емисија за Топ Тема на Телма тврди дека граѓаните на Македонија се среќни што СДСМ и коалицијата се на власт.

 

Будно се следат сите јавни настапи од министерката Шаџпанска, бидејќи не изостануваат од вакви изјави.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here