26.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Шахпаска: “Среќни се граѓаните што СДСМ е на власт”

Шахпаска: “Среќни се граѓаните што СДСМ е на власт”

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска во дебатна емисија за Топ Тема на Телма тврди дека граѓаните на Македонија се среќни што СДСМ и коалицијата се на власт.

 

Будно се следат сите јавни настапи од министерката Шаџпанска, бидејќи не изостануваат од вакви изјави.

РЕКЛАМА

- Реклами -